Kimler Geldi ve Geçti

Orgeneral Eşref Bitlis Paşa Kuzey Irak ve Güneydoğu Anadolu daki PKK yı destekleyen ABD, Fransa,İngiltere ve Almanya gibi ülkelerin bölgedeki bölücü çalışmalarını belgelerle tespit etmişti.

Büyük baskılara rağmen bu belgeleri ifşa etmek üzereyken,hava şartlarının çok müsait olmasına rağmen helikopterin düşmesi sonucu ölen Eşref Bitlis Paşa,aynı Pakistan Cumhurbaşkanı Ziya ül Hak planına benzer şekildeki gibi bu dünyadan göçtü.Bitlis Paşa'nın asıl ölümüne neden olan helikopterin yakıt deposuna boşaltılan ve helikopterin kontrol mekanizmalarını kitleyen petrol jölesi isimli materyaldi.

Avukat Yazar Uğur Mumcu-Eşref Bitlis gibilerinin vakalarında hiç iz bulunamadı.

Türkiye petrol aramalarına izin verince bu işe gönül veren Türk Beyinleri faili meçhul cinayetlere maruz kaldı.

Özdemir Sabancı ;Türkiye için yepyeni projeler peşindeydi,bu projeler ile ABD ve İngiliz kökenli bir firma Türkiye den silinecekti.9 Ocak 1996 da CIA merkezli bir terör örgütünce öldürüldü.Piyon olarak kullanılan katillerden çaycı olan kız ABD güdümündeki Belçika tarafından korumaya alındı.Aynı Gün Sazak'ın katilinin Belçika'da korumaya alındığı gibi.

İhsan GÜVEN ;Türkiye'nin petrol zenginliği konusunda derin araştırmalar yapıyordu,hidrojeolog idi,yer altı sularında da uzmandı,Tuzla'daki evinde tek kurşunla öldürüldü.

Raif KARADAĞ ; ''Petrol Fırtınası'' isimli kitabın yazarı,araştırmacı idi,Başbakan ve Cumhurbaşkanı ile özel görüşmesinin arifesinde Ankara'daki otel odasında ölü bulundu.

Muammer AKSOY ; Petrol ve dış mihraklar konusunda araştırma
yapıyordu,ipuçlarını birbirine bağlamaya başlamıştı,faile meçhule gitti.

Altan DURANSOY ; ABD'de iken Türkiye'nin petrol zenginliği ile ilgili bulguları ele geçirdi,hemen Türkiye'ye döndü.Öldürüldü.

Sene 1992 ; idealist 6 mühendis işçilerle beraber CUDİ DAĞI'na petrol aramak için çalışmalara başlamıştı,birilerinin bu konuda sürekli kullandıkları PKK' lılarla beraber,6 mühendisi öldürdüler ama mühendislerle birlikte çalışan işçilere hiç birşey yapmadılar.

1980'den sonra Türkiye'nin ekonomik planlarını hazırlayan ve dış güçlerin Anadolu da oynadığı oyunları ve de işbirlikçileri ile ilgili raporları hazırlayan
Devlet Bakanı Adnan Kahveci,bir otomobille takip edildiğini anlayınca arabasını çok hızlı kullanmak zorunda kaldı. Akabinde hala akibeti halk tarafından tam olarak bilinemeyen yöneltme ve ince ayarla yanlış otoyola sevk edilerek kaza geçirdi,sırları ile beraber öldü.

Dünya uyuşturucu trafiğini engellemeye çalışan her Türk Öldürüldü.Kaçakçılığa karşı uğraşan her Türk Öldürüldü.Anadolu'da petrol çıkarmak isteyen her Türk Öldürüldü.

Türkiye bu cinayetlerin karşılığını vermedi,milletin ve basının da bilmediği karşı taarruz yapıldı ise de halk bu konudan bilgi almadı.Halk tabanı rahatlatılmadı,bu konularda devlete olan güven unsuru zayıfladı.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !